Prodej ve fotobance Shutterstock

Princip: Jako fotograf dostanete 0.25 dolarů za každý download. Zdá se to málo, ale grafici jsou motivováni stahovat a stahují hodně (mají paušál 25 obrázků denně). Stahují nejen co zrovna nutně potřebují, ale vše, co by se jim mohlo hodit. A u některých velmi populárních fotografií se zdá, že si grafik občas stáhne pro radost wallpaper na pracovní plochu. Další možnost pro využití pro časopis atd.. dostanete za jedno stažení 28 dolarů, nicméně to je velmi zřídka. Při 350 snímcích můžete mít i 40 stažení denně. V případě kvalitních fotografií samozřejmě ještě více.

Požadavky na fotografie: Požadovaný je minimální počet 6 mega pixelů (To splňuje např. rozlišení 3000×2000). Formát JPEG nebo TIFF. Jsou přijatelné fotografie i vektorová grafika

Platba:Šekem (minimum 75$),Moneybookers (doporučuji), PayPal.

Registrace:
Je nutné vložit naskenovanou přední stránku pasu a počkat na její schválení (až 48 hodin), a poté můžete zadávat fotografie.Po schválení vstupních údajů můžete uploadnout prvních 10 fotografií, na jejich výběru si dejte záležet. Pokud z nich 7 projde, budete přijatí, a můžete nahrávat fotky . Jinak musíte čekat cca 1měsíc, poté můžete znovu vložit prvních 10 fotek. Schválení prvních 10 fotek trvá 4-5 pracovních dní. Schvalování dalších fotek trvá 1-4 pracovní dny.
Prvních 10 fotek je zkoumáno důkladně takže opravdu vybírejte ty nej nej nej fotky na různá témata. Nedoporučuji nahrávat 10 podobných fotek, vyberou si 2 nej a ostatní mají smůlu. Upload je možný pomocí FTP (rychlé a pohodlné! ), webu nebo speciálním pluginem. Po nahrátí celé dávky stačí doplnit klíčová slova, názvy fotografií a odeslat. Fotobanka ověřuje kvalitu snímku i to, zda klíčová slova odpovídají fotografii.

Tipy pro fotobanku a další zkušenosti

Pozor na skenované fotky nejeden fotograf se spálil na tom, že fotky byly zamítnuty díky nekvalitnímu skeneru, rozhodně bych skenované fotky nedával do první 10ky
Ukládat jako jpg se 100 procentní kvalitou, v případě že dáte horší kvalitu zbytečně riskujete že fotku zamítnou.

Klíčová slova jsou důležitá … vždy dejte nejvyšší možný počet klíčových slov, zvyšuje to prodejnost fotky. Tedy pokud vás slova k vaší fotce napadají, využijte maxima 50 slov. Rozhodně se díky tomuto zadávání zdokonalíte v angličtině. V klíčových slovech např nesmíte uvádět zároveň slova „teen“ a „sexy“. Používejte jen slova která se k danému obrázku hodí. Stačí najít podobný obrázek a jistě najdete pár vhodných slov (nedoporučuji ale kopírovat všechna slova … spíše od podobných 5ti obrázků vybrat ta slova která vystihují vaši fotografii).

Upravované fotky: S fotkou v této fotobance můžete v grafických programech i více experimentovat, kromě fotografií lze vkládat jakékoliv obrázky a dokonce nejen bitmapy, ale i vektory.

Fotografie s modely: Fotografie obsahující osoby (které lze identifikovat podle obličeje) musí mít přiloženu smlouvu ( tedy vyplněný naskenovaný formulář opatřený podpisy), odkaz na formulář naleznete ve FAQ na Shutterstocku

Pozor na um: Při zvětšení na 100 procent ve photoshopu nesmí být příliš znatelný aditivní šum. Někdy to zachrání nějaký software na redukci šumu, v mém případě patří přítomnost šumu k nejčastějšímu důvodu zamítnutí fotografií. (kompakty). Co se týče šumu, doporučuji fotoaparát s co největším čipem tedy zrcadlovky.

Název fotografie: V políčku název fotografie nikdy nenechávejte název fotoaparátu, vždy musíte dát název fotografie v anglickém jazyce.

Registrace fotografů na fotobance Shutterstock
- registrace fotografů

registrace zákazníků na fotobance Shutterstock
- fotobanka pro zákazníky

No comments yet.

Leave a Reply

*