Yuri Arcurs

Narodil se USA, žije v Dánsku, a tuším už pár let žije na Hawaii. Taky by se mi tam líbilo. Dříve pracoval jako novinář a měl vlastní grafické studio. Fotografování je pro něj vše a fotoaparát bere všude. S fotografováním pro mikrofotobanky začal pro zábavu a prvních 200 dolarů si vydělal za půl roku (tak start jsem měl teda lepší :) ). v prvopočátcích svého focení studoval psychologii a filosofii. Jeho příjmy z mikrofotobank jsou někde bohatě přes 300 000 Kč měsíčně. Zdaleka však není na prvním místě, tam v současné době patří spíše grafici a vektoristé, alespoň já mám ten pocit. Jeho přítelkyně pro něj pracuje jako modelka, vizážistka a manager. Chcete se od něj nechat vyfotit ? Připravte si 3000-4000 dolarů (1 prac. den : 4 hodiny focení). A přesto tento fotograf prodává fotky po 25 centech a nepracuje pro Getty Images ani Corbis (tedy klasické fotobanky). Kromě focení pro mikrofotobanky fotí pro různé zákazníky, časopisy, atd. Vyplatí se mu třeba na jeden den si pronajmout kasino, zaplatit modely a udělat si fotky, které tohle vše dokážou zaplatit a ještě vydělat. Kromě toho platí team na úpravu fotografií, upload a zadávání klíčových slov.

Jeho výbava z roku 2008: Canon (1Ds, 5D, 8+ 4 GB flash, všechny typy objektivů, velké množství reflektorů a světlel, počítač za 6000 dolarů s 23 palcovým LCD).
V současné době má rozlehlé fotografické studio plné světel. Firma Hasselblad mu zdarma věnovala velkoformátový digitální fotoaparát a tím si zajistila reklamu (tento fotoaparát najdete ve všech videoklipech Yuri Arcursem na YouTube.

Jak probíhá jeho fotící den
- 1-2 hodiny hledání inspirace tedy podobných obrázků které bude fotit.
- Obvolání modelů s požadavky na oblečení atd…
- Připravení MR smluv (pak stačí jen podpis).
- Vyčistí čip i čočky.
- Nabije baterie vyprázdní karty, během jednoho focení vytvoří 12-16 GB dat.
- Fotí do RAW.
- Dále zpracovává jen ty nejlepší snímky. Nepovedené snímky, snímky neatraktivní pro stockphoto je maření času.
- Vybrané snímky převedu do TIFF, upraví kontrast, expozici , vyvážení bílé a nechá pro další zpracování … poté nahraje do JPG, nepoužívá programy na redukci šumu.

10 RAD fotografům:

1. Ostrost a kvalita. Čím více zamítnutých fotek tím větší ztráta času a známka toho že to není kvalitní práce
2. Vždy přeexponujte při špatném počasí (skvělé fotky v měkkém světle) a podexponuje při slunečném.
3. Používejte max ISO 400, jinak to nemá smysl (s canonem eos400 doporučuji max 200)
4. Vždy používejte polarizační filtr na slunci .. v photoshopu ho nenahradíte.
5. Používejte zaostřovací automatiku (na jeden bod)
6. Mějte čistý senzor i čočky
7. Mějte při sobě vždy papír s náhledy svých nápadů nebo fotografií které chcete nafotit

RADY pro fotografy:

První rok investujte do vybavení: stačí canon 600D, kvalitní optiku, studiové blesky, počítačové vybavení, software.

Co se prodává:

Fotografie musí zaujmout i když ji zmenšíte na 150×150 px. Musí to být čistá, jasná a ostrá fotka. Můžete fotit vše business, počítače, šťastné rodiny, životní styl romantiku, tohle vše se prodává velmi dobře.

Čeho se bojí:

YOUR PICTURE WAS REJECTED
Přemýšlet nad tím, proč byla fotografie zamítnuta je maření času. Musíte to zkoušet znovu a znovu. Mnozí umělečtí fotografové nezvyklí na kritiku prostě po prvním zamítnutí s pokusy dostat se skončí. Jednoduchá rada je přizpůsobit se a učit se co fotit a jak fotit a zkusit to znovu. Umělecká fotografie a stockphoto jsou dva rozdílné světy. Uměleckou fotografií se může uživit max. 1-5 lidí v ČR. Stockphoto přispívá minimálně na 300 českých fotografů. O tom, kdo bude nejlepší ve stockphoto, rozhoduje vaše píle, váš talent, editoři fotobank, ale hlavně zákazníci.

odkazy:

Portfolio Yuri Arcurs ve fotobance shutterstock
Jeho fotografie ve fotobance Shutterstock

Stránky Yuri Arcurs v angličtině
Yuri Arcurs – propagační stránky

No comments yet.

Leave a Reply

*